Od początku swojej działalności projektujemy urządzenia pozwalające w sposób pewny i prosty zlikwidować opłaty za zużycie energii biernej w zakładach przemysłowych. Oferujemy nowoczesne regulatory mocy biernej RC9-M i RT4, które pracując niezawodnie od wielu lat spełniają nałożone na nie zadanie. W swojej ofercie posiadamy także regulatory do symetryzacji i rezonansu pieców indukcyjnych, regulatory do kondensatorów wysokonapięciowych sterowanych stycznikami próżniowymi monostabilnymi i bistabilnymi oraz mierniki wielkości elektrycznych.
W swojej ofercie posiadamy
Regulatory
Kondensatory energetyczne
Analizatory
Automatyczne baterie kondensacyjne
System kontroli energii

W obliczu dynamicznych zmian gospodarczych rosnące ceny energii istotnie wpływają zarówno na możliwości produkcyjne zakładów przemysłowych, jak i konkurencyjność sektora usług czy nieruchomości. Co więcej, od 1 lutego 2021 roku cena za ponad umowny pobór energii biernej wzrosła z 0,5829 zł netto za 1kvarh na 0,73632zł netto za 1kvarh dla taryfy G dla biznesu (np. Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe części wspólne) oraz dla taryfy C, a dla taryfy B cena za 1Mvarh wzrosła z 169,70zł netto do 245,44zł netto. W każdym przedsiębiorstwie czy instytucji, niezależnie od branży i bez obaw o zakłócenie ich normalnego funkcjonowania można jednak optymalizować zużycie energii.
Większość odbiorników pobiera z sieci energię czynną i bierną. Energia czynna zamieniana jest na pracę użyteczną i ciepło strat, natomiast energia bierna pulsuje pomiędzy źródłem energii i odbiornikiem. Jest niezbędna do prawidłowego działania odbiorników. Jednak jej nadmiar jest niekorzystny i skutkuje dodatkowymi kosztami.

Czy aktualnie ponoszę opłaty związane z energią bierną?
Sprawdź na fakturze pozycje ponadumowny pobór energii biernej indukcyjnej oraz rozliczenie energii biernej pojemnościowej. Opłaty za energie bierną indukcyjną naliczane są jeżeli współczynnik tgfi/tgfo przekracza wartość 0,4.

Kiedy kompensacja mocy jest opłacalna?
W zależności od indywidualnego zużycia i dobranego rozwiązania, układ kompensacyjny najczęściej zwraca się w okresie 6-24 miesięcy. Jeżeli ponosisz koszty związane z energią bierną na poziomie powyżej 350 zł miesięcznie warto zastanowić się nad instalacją takiego układu w firmie.
Co zyskujesz na kompensacji mocy biernej?
Kompensacja mocy biernej polega na zidentyfikowaniu jej źródła oraz dobraniu odpowiedniego rozwiązania, które będzie je kompensowało. Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są baterie kondensatorów oraz baterie dławików.
Dzięki temu możesz:
- obniżyć rachunki za energię elektryczną w firmie
- zredukować ponadnormatywny pobór energii biernej
- ustabilizować pracę systemu elektroenergetycznego
Energia bierna to energia, która jest pobierana przez urządzenia elektryczne, ale nie jest wykorzystywana do produktywnych celów. Jest to problematyczne dla firm, ponieważ płacą one za tę nieużywaną energię, co powoduje nadmierne koszty i zmniejsza efektywność energetyczną.
Istnieje kilka sposobów na redukcję energii biernej w firmie. Jednym z nich jest zastosowanie urządzeń optymalizujących moc, które mogą kontrolować zużycie energii i dostosowywać je do rzeczywistych potrzeb. Innym rozwiązaniem jest przegląd istniejących instalacji elektrycznych w celu identyfikacji i naprawy problemów, takich jak niewłaściwe uziemienie czy zbyt duże straty energii.